Новини

Як в Україні проектуватимуть безбар’єрний житловий простір згідно з новими ДБН

Лев Парцхаладзе анонсував нові зміни до ДБН України.

Domik.ua публікує повідомлення заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Льва Парцхаладзе про зміни у розділі ДБН про облаштування пандусів для маломобільних груп населення.

«Чому в Україні рідко можна побачити на вулиці людину на візку або з порушеннями зору? Зовсім не через те, що у нас набагато менше людей з інвалідністю, ніж у тій самій Європі.

Фото зі сторінки Льва Парцхаладзе у Facebook

На жаль, у нас сьогодні майже весь навколишній простір, будь то громадський об’єкт, вулиця чи транспорт не є доступним для маломобільних груп населення, у тому числі, для людей із інвалідністю.

І хоча останнім часом в Україні є помітний прогрес у цьому плані - з’являються нові доступні об’єкти та адаптуються старі, але добратися кудись самотужки у разі малої мобільності, залишається значним випробуванням.

Тому однією із головних змін, яку ми ініціювали в оновленні ДБН щодо планування та забудови територій – це зміни у створенні реального безбар’єрного житлового простору. У діючих нормах щодо планування територій перелік вимог зі створення безбар’єрного простору невеликий, при цьому більшість із них є не обов‘язковими.

Читайте також: Законопроект про заборону прийняття в експлуатацію будинків без пандусів: подробиці

У нових ДБН пропонуються більш чіткі та обов'язкові вимоги щодо доступності. Наприклад, там прописано, що системи пішохідних маршрутів обов'язково треба формувати із урахуванням особливостей руху маломобільних груп населення. Зупинки громадського транспорту треба проектувати з урахуванням їх доступності та інформованості для маломобільних груп населення, досяжність об'єктів громадського обслуговування необхідно забезпечити шляхом створення необхідних умов пересування: тактильні поверхні, звукові пішохідні переходи тощо.

ФОТО

Фото опубліковано на офіційній Facebook-сторінці Льва Парцхаладзе

Проект нових ДБН «Планування та забудова територій», розроблений на заміну ДБН 360-92** «Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень» та інших, погоджений, отримав усі схвалення і буде затверджений у найближчий час. Вдячний усій команді експертів, фахівців та громадськості за співпрацю у розробці цих важливих ДБН!», - йдеться у повідомленні Льва Парцхаладзе.

Раніше Domik.ua розповідав, що у Мінрегіоні працюють над оновленням будівельних норм .

Обговорити розвиток будівництва в Україні та ситуацію на українському ринку новобудов можна на форумі новобудов міст України.

 

 

 

03.04.2018 | назад