Новини

Перерахують виплати працюючим пенсіонерам

У квітні вступають у силу законодавчі зміни в різних сферах життя. Найбільше в соціальній — перерахують пенсії працюючим пенсіонерам, посилять контроль якості продуктів, запрацює рейтинг підприємств, які невчасно виплачують зарплати працівникам. Українці підписуватимуть договори з обраними лікарями на медичне обслуговування.

З 1 квітня почнеться автоматичний перерахунок пенсій для тих, хто продовжує працювати. Раніше вони мали кожні два роки звертатися із заявою до управлінь Пенсійного фонду.

Розмір пенсій перерахують людям, які отримують виплати не менш як два роки і мають офіційну роботу. За основу Пенсійний фонд братиме мінімальну зарплату — 3764 грн. Також індивідуальний коефіцієнт кожного пенсіонера. Його вираховують із суми сплачених страхових внесків і розміру зарплати. Людям, у яких пенсія після оновлення не зросте, залишать виплату, яка була досі.

— Раніше при перерахунку враховували попередню пенсію та надбавки. За базу брали прожитковий мінімум. Зараз за основу взяли мінімальну зарплату, надбавки не враховують, — каже економіст Олександр Охріменко, 54 роки. — Вважається, що система стане справедливішою. Є винятки. Наприклад, держ­службовцям можуть пенсію не додати. Перерахунок повинен відбуватися автоматично кожні півроку.

Вибирати сімейного лікаря, терапевта й педіатра українці можуть із 2 квітня. З обраним спеціалістом потрібно підписати декларацію про співпрацю.

"Обрати лікаря можна незалежно від місця реєстрації чи проживання. Кампанія розгортатиметься поступово, по мірі готовності медичних закладів і областей. Старт процесу не означає, що цього ж дня маєте підписати декларацію. Кампанія — безстрокова. І ви не обираєте лікаря раз і назавжди. Якщо потрібно буде змінити — зможете це зробити", — написала у "Фейсбуку" виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, 55 років.

Для укладання угоди необхідно з паспортом та ідентифікаційним кодом звернутися в медзаклад, де працює обраний спеціаліст. Працівник лікарні введе дані в електрон­ну систему, позначить — якого лікаря обрали. За дитину до 14 років договір укладає один із батьків. Повинен пред'явити свідоцтво про народження сина чи доньки.

За кожного пацієнта лікар отримуватиме від держави по 370 грн на рік. Зарплата спеціалістів становитиме від 18 до 50 тис. грн на місяць, прогнозують у міністерстві.

У кожній області запрацює антирейтинг підприємств, які заборгували працівникам зарплати. Він буде розміщений на сайті Міністерства юстиції.

Для стягнення заборгованостей у міністерстві створили спеціальні мобільні групи. Виїжджатимуть на підприємства, які потрапили у список.

Державна виконавча служба має понад 15 тис. проваджень із примусового стягнення зарплат на суму понад 372 млн грн. Найбільше заборгувало Харківське державне авіаційне виробниче підприємство — 73,7 млн грн.

Нова процедура перевірки якості продуктів почне діяти з 4 квітня. Підприємства, бійні, магазини й торгові точки регулярно перевірятимуть працівники Державної служби з питань безпечності харчових продуктів і захисту прав споживачів.

— Інспектори в кожному регіоні можуть приходити в магазини, купувати зразки, які відправлятимуть у лабораторію на експертизу, — говорить 45-річний Олексій Дорошенко, гендиректор Української асоціації постачальників торговельних мереж. — Перевірятимуть підприємства й торгові точки, які можуть нести ризик для життя і здоров'я людей. Можуть інспектувати підприємства із розбирання й обвалювання м'яса, судна, що займаються рибопродуктами. Продукти, які ввозять у країну, перевірятимуть на кордоні.

Найпоширеніше порушення — це не зазначений, або неправильно написаний склад продукту на упаковці. Пишуть одне, а кладуть зовсім інші складники. Якщо інспекція знайде розбіжності, виробника покарають. Інспектори можуть накласти штраф до 70 тисяч гривень, конфіскувати продукцію чи тимчасово припинити роботу підприємства.

 

03.04.2018 | назад