Новости

Держпраці продовжує штрафувати підприємства за нелегальних працівників

Обласні управління Держпраці під час інспекційних відвідувань виявили ряд порушень на підприємствах.

Зокрема, у Чернівцях на одну з комерційних установ накладено штрафв сумі більше 9,5 млн. грн. Установа, що надає клієнтам інформаційні послуги, зареєстрована у Києві, але здійснює свою діяльність в Чернівцях. В ході перевірки інспекторами виявлено 78 працівників (у тому числі двох неповнолітніх), які виконували роботу без документів, які регулюють трудові відносини з роботодавцем.

У Харківській області приватному акціонерному товариству та приватній фірмі доведеться заплатити штрафні санкції на суму майже 626 тис. грн у зв'язку з виявленими працівниками без належного оформлення трудових відносин.

На Тернопільське підприємство накладено штраф в сумі більше 3 млн. грн. за підміну трудових відносин цивільно-правовими. Під час інспекційного відвідування було виявлено 24 медпрацівники, які виконували трудові функції за договорами цивільно-правового характеру.

За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи - підприємці, що використовують найману працю, несуть фінансову відповідальністьу наступних розмірах:

- 100 мінімальних зарплат - 417 300 грн, у разі вчинення роботодавцем перешкоджання при проведенні перевірок;

- 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 125 190 грн за: допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору; оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час; виплату зарплати без нарахування і сплати ЕСВ;

- 10 мінімальних зарплат (41 730 грн), за кожного працівника, за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці та недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам.

Нагадаємо, підготуватися до перевірки контролюючих органів допоможе ресурс "Мистецтво оборони" Інформаційно-правових систем"ЛІГА:ЗАКОН".

 

12.03.2019 | назад