Новости

Податкова наповнить бюджет перевірками роботодавців та платників ПДВ

Податківці візьмуть на озброєння "ефективність" та "якість" перевірок

 

ДПС переконує, що податкові надходження за січень 2020 року зросли у порівнянні із січнем 2019 року. Проте констатує, що минулого місяця доходи держбюджету становили на 5852 млн грн менше за розпис.

Січень традиційно складний місяця для наповнення бюджету. В цьому році до сезонної специфіки додалась низка інших несприятливих зовнішніх факторів:

- високий обмінний курс гривні;

- низька ціна на газ, яка зумовила зменшення обсягів його видобутку (отже, і зменшення рентних платежів);

- скорочення споживання енергоносіїв через аномально теплу зиму, що спричинило недонадходження ПДВ.

Також у грудні 2019 р. відбувся різкий стрибок оподаткованого імпорту (+15% до листопада), що спричинило відповідне зменшення нарахування внутрішнього ПДВ у січні 2020 року.

А виконувати дохідну частину бюджету у першому кварталі планують за рахунок того, щоб підвищити:

- ефективність системи моніторингу відповідності податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризиків;

- якість контрольно-перевірочної роботи;

- якість аналізу заявлених до відшкодування сум ПДВ та якість складання матеріалів камеральних та документальних перевірок.

Також посилять боротьби із незаконним обігом підакцизних товарів (тютюну, алкоголю, пального), вживатимуть заходи податкового контролю в частині дотримання роботодавцями трудового законодавства: легалізація найманої праці та детінізація зарплати.

Передують цим перевіркам старт із 1 лютого нового порядку блокування податкових накладних. Адже тільки із 5 лютого 2020 року податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних прийматимуть від платників податку та реєструватимуть їх в ЄРПН.

Одночасно із 1 лютого Держпраці розпочала інспекції по дотриманню трудового законодавства.

 

05.02.2020 | назад