Новости

Для підтвердження форс-мажорної обставини не завжди необхідний сертифікат ТПП

Спеціальна норма Закону про підтвердження форс-мажорної обставини може скасовувати загальне положення

 

Сертифікат ТПП не завжди є єдиним належним та достатнім документом для засвідчення форс-мажорної обставини не завжди. Спеціальна норма Закону може скасовувати загальне положення.

Відповідне положення міститься у постанові КАС ВС від 14 березня 2019 року у справі № 805/3564/15-а.

Не втрачайте важливу інформацію в кризових ситуаціях! Будьте в курсі розкладу судових засідань та завантаженості суддів. Відстежуйте судові справи по контрагентам, аналізуйте Правові позиції та судові рішення. Формуйте власну сильну позицію з системою аналізу судових рішень Verdictum. Отримайте повнофункціональний тестовий доступ за посиланням.

Обставини справи

ПАТ не сплачувало земельний податок, посилаюсь на форс-мажорні обставини під час такої несплати, однак не мала відповідного сертифіката ТПП.

Державна фіскальна служба наполягала на стягненні грошових коштів.

Позиція Верховного Суду

За загальним правилом єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору) як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов'язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України

Це зазначили попередні суди, вирішивши стягнути з ПАТ заборгованість.

ВС не погодився з рішеннями попередніх судів.

Підтримувати хорошу репутацію у податковій, навіть за умов віддаленої роботи, вам допоможе продукт Liga:REPORT. Це зручний онлайн-сервіс, який допомагає реєструвати ПН/РК, відслідковувати заборгованість по сплаті податків, а також подавати звітність в режимі онлайн. А найголовніше ви зможете забути про головний біль з реквізитами, в сервісі Liga:REPORT вони завжди актуальні.Спробуйте і переконайтесь, робота у віддаленому режимі не стане на заваді ефективності вашої команди.

Вказаний висновок попередніх судів щодо ненадання відповідачем сертифікату Торгово-промислової палати, як підстави для звільнення платника від сплати податку, спростовується положеннями частини 3 статті 11 Закону № 1669, відповідно до яких Закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

Наявність сертифікату Торгово-промислової палати України про форс-мажорні обставини не є обов'язковою, з огляду на положення ст. 6Закону № 1669, які не ставлять право на звільнення від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності в залежність від отримання сертифіката про засвідчення форс-мажорних обставин.

Звільнення від сплати податку на землю за певний періодунеможливлює нарахування пені з підстав відсутності складу податкового правопорушення.

 

27.03.2020 | назад