Новини

Особливості застосування касового методу ПДВ — шість шпаргалок для бухгалтера

Особливості застосування касового методу — в полі уваги сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух"

 

Зазвичай платники ПДВ визнають податкові зобов'язання та податковий кредит за правилом "першої події", але дехто з них повинен застосовувати касовий метод ПДВ-обліку.

На відміну від правила "першої події", за касовим методом дата виникнення податкових зобов'язань/відображення податкового кредиту виникає за датою отримання/надання оплати за товари/послуги (у грошовій або іншій формі), а постачання/отримання товарів/послуг до ПДВ-наслідків не призводить. Це головний нюанс застосування касового методу, але не єдиний. Ще є багато всього, про що не слід забувати платникам ПДВ.

Зокрема, що таке касовий метод, хто й коли може його застосовувати, коли він добровільний, а коли обов'язковий, ми з'ясували в першому матеріалі нашої теми тижня "Касовий метод ПДВ" - "Застосування касового методу ПДВ: загальні моменти".

До того ж нещодавно славнозвісний Закон № 466 запровадив певні зміни до ПКУ в частині застосування касового методу за підрядними будівельними роботами та послугами на ринку електричної енергії.

Тож, у межах минулої теми тижня ми підготували читачам такі професійні матеріали, які враховують нещодавні зміни до ПКУ:

"Касовий метод ПДВ-обліку: особливості складання податкових накладних і заповнення декларації з ПДВ";

"Касовий метод ПДВ-обліку для постачальників житлово-комунальних послуг";

"Касовий метод із ПДВ у будівництві";

"Перейшли на касовий метод: що з ПДВ-зобов'язаннями за перехідними операціями";

"Касовий метод ПДВ-обліку для підприємств енергетичної та вугільної галузей".

Для перегляду цих та інших матеріалів сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

 

27.07.2020 | назад