Новости

Держпраці вказала, за яких умов одразу після працевлаштування новоприйнятий працівник зможе взяти 24 дні відпустки

Йдеться про відпустку без збереження зарплати, яка надається в обов’язковому порядку

 

На адресу Головного управління Держпраці у Львівській області звернувся працівник із запитанням щодо права на відпустку 24 календарні дні без збереження зарплати. На підприємстві він працює менше шести місяців, а за попереднім місцем роботи, пропрацювавши 1 місяць 2 дні, звільнився за власним бажанням та при звільненні отримав компенсацію за два дні невикористаної щорічної основної відпустки. В управлінні роз'яснили ситуацію.

Статтею 84 КЗпП передбачено, що у випадках, передбачених ст. 25Закону України "Про відпустки", працівнику за його бажанням надається в обов'язковому порядку відпустка без збереження заробітної плати.

Водночас ст. 25 Закону України "Про відпустки" визначені всі обставини та категорії працівників, яким відпустка без збереження заробітної плати надається в обов'язковому порядку. Зокрема, працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну та додаткові відпустки повністю або частково і одержали за них грошову компенсацію, - тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи на даному підприємстві до настання шестимісячного терміну безперервної роботи (п. 16 ч. 1 ст. 25 Закону України "Про відпустки").

Отже, працівник має право на отримання відпустки без збереження заробітної плати тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи до настання шестимісячного терміну безперервної роботи.

Зверніть увагу на матеріали сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" (скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом) щодо відпусток і дотичних тем:

- "Відпустка без збереження зарплати: як вона впливає на щорічну відпустку";

- "Приклади розрахунку середньої зарплати для оплати відпусток";

- "Допомога по частковому безробіттю на період карантину та розрахунок відпускних";

- "Директор планує відпустку: як організувати роботу за його відсутності";

- "Працівник захворів під час відпустки: здійснюємо перерахунок відпускних";

- "Сторнували відпускні, і база нарахування стала меншою за мінзарплату: як донарахувати ЄСВ".

Стежите за усіма новинами по темі "Зарплата та кадри"Отримайте доступ до LIGA360 і відстежуйте інформацію за тематикою, обирайте ЗМІ, яким довіряєте, та сформуйте свою індивідуальну стрічку новин.Отримайте вільний доступ до LIGA360, якщо користуєтеся принаймні одним з продуктів ЛІГА:ЗАКОН.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

 

24.09.2020 | назад