Новости

Бюро економічної безпеки замінить податкову міліцію — прийнято Закон

Також ліквідують "економічні" підрозділи в СБУ

 

За протидію правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави, буде відповідати створене Бюро економічної безпеки України (далі - БЕБ). Рада ухвалила Закон "Про Бюро економічної безпеки України", який був зареєстрований як законопроект № 3087-д.

Новий Закон визначає завдання, функції та повноваження БЕБ, його правовий статус, обов'язки та відповідальність працівників БЕБ, взаємодію з державними органами, підприємствами, установами та організаціями, компетентними органами інших держав тощо.

БЕБ отримає доступ до автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів і банків(баз) даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування, користуватиметься державними, у тому числі урядовими, засобами зв'язку і комунікацій, мережами спеціального зв'язку та іншими технічними засобами.

Водночас Рада прийняла за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Службу безпеки України" щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України".

Ним, зокрема, будуть ліквідовані спеціальні підрозділи СБУ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю.

 

08.02.2021 | назад