Новости

Листок непрацездатності за період відсторонення від роботи не оплачують

За цей період відсторонена особа не виконує обов’язків за посадою

 

Якщо листок непрацездатності відкрито у період, коли працівника відсторонили від виконання посадових обов'язків на час дисциплінарного провадження, тоді лікарняні за дні непрацездатності, які збігаються із періодом відсторонення, не виплачують. Цей нюанс пояснили у Фонді соцстраху.

До того допомогу по тимчасовій непрацездатності не надають незалежно від того, відбулось притягнення до відповідальності або дисциплінарне провадження було закрите.

Що стосується держслужбовців, які знаходились на лікарняному у період відсторонення, то для них на цей період не передбачено надання допомоги по тимчасовій втраті працездатності від Фонду соцстраху.

У разі хвороби або травми, яка настала або триває в працівника під час відсторонення від виконання посадових обов'язків, втрата працездатності не настає, оскільки такий працівник не виконує свої посадові обов'язки у зв'язку із відстороненням.

Варто зважати, що незалежно від наслідків відсторонення, буде відсутній факт втрати зарплати через хворобу або травму, яку мала б компенсувати допомога по тимчасовій непрацездатності від Фонду соцстраху.

 

05.03.2021 | назад