Новости

ДПС пояснила правила уточнення з єдиного податку в оновленій декларації

При самостійному виправленні помилки, оновлена форма декларації застосовується із 1 квітня

 

ГУ ДПС у Тернопільській області нагадує, що із 01.01.2021 року діє наказ Мінфіну від 09.12.2020 р. № 752, яким оновлено форму податкової декларації платника єдиного податку (далі - Декларація).

ДПС раніше вказувала, коли ФОП-єдинники вперше звітують з ЄСВ у складі нової декларації.

Однак за потреби самостійно виправити помилки, оновлена форма Декларації застосовується із 1 квітня 2021 року.

Декларацію платники ЄП (1 - 3 групи) можуть подати як звітну (звітну нову), так і уточнюючу (відповідні відмітки робляться в полі 01 Декларації).

При поданні звітної (звітної нової) Декларації у її полі 02 вказують звітний (податковий) період, за який її подають. Якщо у складі звітної (звітної нової) уточнюють показники минулих звітних періодів, то у полі 03 Декларації зазначають звітний (податковий) період, який уточнюють. Водночас у складі звітної або звітної нової Декларації платник може уточнити показники Декларації за один податковий (звітний) період, що минув.

Якщо треба подати уточнюючу Декларацію, то у її полях 02 та 03 вказують податковий (звітний) період та податковий (звітний) період, який уточнюють, та заповнюють однаковими значеннями, що відповідають звітному (податковому) періоду, який уточнюють.

При виправленні помилок за минулі звітні періоди у складі звітної (звітної нової) Декларації єдинник в залежності від обраної групи, зазначає правильні значення показників господарської діяльності за звітний (податковий) період, за який подається Декларація, у відповідних розділах з ІІ по ІV Декларації, та визначає:

- виправлені податкові зобов'язання по єдиному податку за звітний (податковий) період у розділі V Декларації (рядки 08-14);

- суму збільшення (зменшення) податкового зобов'язання по єдиному податку у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за минулі періоди, суму пені та штрафу (в розмірі 5% від суми збільшення) у розділі VІ Декларації (рядки 15-20).

Якщо виправлення проводять в уточнюючій Декларації, то єдинник в залежності від обраної групи, зазначає правильні показники господарської діяльності за звітний (податковий) період, що уточнюється у відповідних розділах з ІІ по ІV Декларації, та визначає:

- податкове зобов'язання за звітний (податковий) період, що уточнюється в розділі V Декларації (рядки 08 - 14);

- суму збільшення (зменшення) податкового зобов'язання по єдиному податку у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, суму пені та штрафу (в розмірі 3% від суми збільшення) у розділі VІ Декларації (рядки 15-20).

 

22.03.2021 | назад