Новости

Мінекономіки нагадало про трудові права жінки у відпустці по догляду за дитиною

Відпустку по догляду за дитиною жінка може переривати за бажанням

 

Жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, має право у зв'язку з роботою на умовах неповного робочого часу на щорічну відпустку.

Адже за бажанням жінки у період перебування її у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку вона може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома (ч. 4 ст. 18 Закону про відпустки). Водночас робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників, зокрема, й права на відпустку.

До того ж жінка вправі на свій розсуд у будь-який час припинити відпустку по догляду за дитиною, а потім знову піти в таку відпустку або, перебуваючи у такій відпустці, приступити до роботи на умовах неповного робочого часу.

Аби надати жінці щорічну відпустку вона повинна перервати відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Припиняють відпустку, видавши наказ (розпорядження) роботодавця про припинення відповідної відпустки на підставі заяви працівниці. Після закінчення щорічної відпустки за заявою жінки їй знову може бути надано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Джерело: лист Мінекономіки від 28.04.2021 р. № 4712-06/25508-07.

 

31.05.2021 | назад