Новини

Податковий кодекс в запитаннях-відповідях

Портал OGO.ua публікує відповіді на актуальні питання.
 
Як у Податковій декларації з податку на прибуток підприємства відображається орендна плата за землю (податок за землю)?

У Податковій декларації з податку на прибуток підприємства суми земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності відображаються у рядку 06.5.13 "Суми нарахованих податків та зборів, установлених Податковим кодексом України, а також інших обов'язкових платежів, встановлених законодавчими актами" додатка ІВ до Декларації з відповідним перенесенням до рядка 06.5 Декларації.

Як відображаються операції з купівлі та продажу землі як окремого об’єкта власності?

Витрати, пов'язані з таким придбанням, не підлягають включенню до витрат за звітний податковий період та не підлягають амортизації. Якщо в майбутньому такий окремий об'єкт власності продається, платник податку включає до складу доходів позитивну різницю між сумою доходу, отриманого внаслідок такого продажу, та сумою витрат, пов'язаних із купівлею такого окремого об'єкта власності. У разі якщо витрати (з урахуванням зазначеної переоцінки), понесені у зв'язку з придбанням такого об'єкта власності, перевищують доходи, отримані внаслідок його продажу, збиток від такої операції не повинен впливати на об'єкт оподаткування та покривається за рахунок власних джерел платника податку.

Який вид договору, дату та номер необхідно зазначати у рядку "Вид цивільно-правового договору" податкової накладної у разі постачання товарів/послуг за усною домовленістю сторін?

При заповненні рядка "Вид цивільно-правового договору" податкової накладної у разі постачання товарів/послуг за усною домовленістю сторін слід зазначати: у полі "вид договору" - "Договір купівлі – продажу", "Договір на виконання робіт" тощо; у полі "від" - дату виконання усної домовленості; у полі "№" - прочерк.

Чи виникають податкові зобов’язання з ПДВ, у разі коли відвантаження товарів/послуг покупцю відбулося в період, коли платник працював на спрощеній системі оподаткування, а оплата коштами отримана після його переходу на загальну систему і реєстрації платником ПДВ?

У разі коли відвантаження товарів/послуг покупцю відбулося в період, коли платник єдиного податку працював на спрощеній системі оподаткування та не був зареєстрованим платником ПДВ, а оплата коштами отримана після його переходу на загальну систему і реєстрації платником ПДВ, податкові зобов'язання з ПДВ за такою операцією не нараховуються (крім випадків, коли платник податку на додану вартість обрав касовий метод визначення податкових зобов'язань з ПДВ). Якщо ж платником ПДВ застосовується касовий метод визначення податкових зобов'язань, він зобов'язаний задекларувати податкові зобов'язання з ПДВ за фактом оплати та погасити їх у встановленому законодавством порядку.

Який порядок оподаткування постачання послуг, пов’язаних з рухомим майном?

Якщо платником ПДВ постачання послуг, пов’язаних з рухомим майном, здійснюється на митній території України, то такі послуги підлягають оподаткуванню на загальних підставах за основною ставкою, у разі, постачання даних послуг за межами митної території України - такі послуги не підпадають під об’єкт оподаткування.

Чи підлягає анулюванню реєстрація платника ПДВ, у разі здійснення операцій, що не є об’єктом оподаткування ПДВ?

Операції, що не є об'єктом оподаткування не приймають участі в розрахунку загального обсягу оподатковуваних операцій звітного періоду. Якщо платник ПДВ за останні 12 календарних місяців має обсяг оподатковуваних операцій менше 300 тис. грн, або протягом 12 послідовних податкових місяців подає декларацію з ПДВ, яка свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту, тобто здійснюються виключно операції, що не є об’єктом оподаткування, то реєстрація такого платника ПДВ відповідно до Податкового кодексу України підлягає анулюванню.

Яка ставка податку на доходи фізичних осіб при нарахуванні доходів на користь фізичної особи у вигляді дивідендів, в тому числі, які нараховуються у 2011 році за 2010 рік?

Дивіденди, нараховані платнику податку емітентом корпоративних прав - резидентом, що є юридичною особою, оподатковуються за ставкою 5 %, крім дивідендів на користь фізичних осіб (у тому числі нерезидентів) за акціями або іншими корпоративними правами, які мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка є більшою за суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку, які прирівнюються з метою оподаткування до виплати заробітної плати з відповідним оподаткуванням.

Чи має право на податкову соціальну пільгу учасник бойових дій в Афганістані згідно з вимогами Податкового кодексу?

Згідно з п.п. “е” п.п.169.1.3 п.169.1 ст.169 Податкового кодексу платник податку, розмір доходу якого не перевищує граничної суми доходу для застосування податкової соціальної пільги (у 2011 році – 1320,00 грн.) має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 150 відсоткам суми пільги (у 2011 році - 705,75 грн.), якщо він є учасником бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на якого поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", крім осіб, визначених у підпункті "б" підпункту 169.1.4 цього пункту.

Згідно з п.п. “б” п.п.169.1.4 п.169.1 ст.169 ПКУ платник податку, розмір доходу якого не перевищує граничної суми доходу для застосування податкової соціальної пільги (у 2011 році – 1320,00 грн.) має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 200 відсоткам суми пільги (у 2011 році - 941,00 грн.), якщо він є учасником бойових дій під час Другої світової війни або особою, яка у той час працювала в тилу, та інвалідом І і ІІ групи, з числа учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Куди необхідно подавати податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, а також сум нарахованого та утриманого з них податку фізичною особою-підприємцем, який здійснює підприємницьку діяльність не за місцем своєї реєстрації?

Фізична особа – підприємець подає розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, а також сум нарахованого та утриманого з них податку до органу ДПС за місцем свого обліку (реєстрації), незалежно від того, де здійснюється підприємницька діяльність.

Який термін подання авансового звіту про використання коштів відповідно до Податкового кодексу, якщо працівник проводив готівкові та безготівкові розрахунки із застосуванням корпоративної картки для закупівлі товарів для потреб підприємства?


У разі отримання готівки під звіт з застосуванням платіжних карток, підзвітна особа подає звіт про використання виданих коштів і повертає суму надміру витрачених коштів до закінчення третього банківського дня після виконання окремої цивільно-правової дії. У разі якщо підзвітна особа - платник податку застосував платіжні картки для проведення розрахунків у безготівковій формі, а строк подання платником податку звіту про використання виданих під звіт коштів не перевищує 10 банківських днів, за наявності поважних причин роботодавець (самозайнята особа) може його продовжити до 20 банківських днів (до з'ясування питання в разі виявлення розбіжностей між відповідними звітними документами).

ogo.ua/articles/view/2011-08-17/29728.html

19.08.2011 | назад