Новини

Полтавські податківці розповіли про особливості податку на прибуток підприємств

 У ході чат-конференції на запитання інтернет-користувачів щодо оподаткування податку на прибуток підприємств відповіла заступник начальника відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Алла Карпенко:

Скажіть будь-ласка, чи зняли останні зміни до Податкового кодексу заборону на включення до витрат вартості послуг підприємців, що працюють на єдиному податку?

Ні, на сьогоднішній день ця норма є діючою. Платники податку на прибуток, юридичні особи не мають право відносити на витрати вартість товарів (робіт, послуг) придбаних у фізичної особи - підприємця, що перебуває на спрощеній системі оподаткування, крім підприємців, що надають послуги у сфері інформатизації.

Чи змінилася позиція податкової щодо відображення витрат по передплатам, отриманим до набрання чинності Податковим кодексом?

Так, в цьому питанні є приємні новини для платників податків. У відповідності до змін, що були внесені до Податкового кодексу Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» № 3609, платник податку який до 1 квітня 2011 року отримав передоплату та включив її до складу валового доходу, матиме право на відображення витрат у періоді фактичного здійснення операції.

А правда ли, что введен мораторий на проверки для предпринимателей? На какой период?

Так, у Законі України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» № 3609, що набрав чинності 6 серпня поточного року з'явилася така норма. До затвердження положень щодо спрощеної системи оподаткування суб'єктів малого підприємництва не проводиться фактична перевірка фізичної особи - підприємця, яка не зареєстрована платником податку на додану вартість та юридичної особи, що сплачує єдиний податок за ставкою 10 відсотків.

Моє підприємство за результатами діяльності у 2 кварталі має всі підстави для застосування «0» ставки з податку на прибуток. Але діяльність має дещо сезонний характер. Якщо у 4-му кварталі не будуть витримані необхідні умови, податок сплачуватиметься тільки за 4-й квартал?

Ні, податок повинен буде сплачуватися за період 2 - 4 квартали. У 2011 році у звітності з податку на прибуток визначені такі звітні періоди: 1-й квартал, 2-й квартал, 2-3 квартали, 2-4 квартали.

Я допустився помилки при складанні декларації з податку на прибуток за 2-й квартал. Хочу подати уточнюючий розрахунок. Чи потрібно нараховувати фінансову санкцію на суму помилки і в якому розмірі?

Ні, не потрібно. Відповідно до п.6 підрозділу 10 Перехідних положень Податкового кодексу не застосовуються фінансові санкції до платників податку на прибуток  за порушення податкового законодавства за наслідками діяльності за 2-4 квартали.

А если исправляется ошибка за 2010 год? Штрафные санкции применяються?

Налоговый кодекс предусматривает возможность самостоятельного исправления ошибок за предыдущие отчётные периоды. При самостоятельном исправлении ошибок через уточняющую деларацию налогоплательщик обязан уплатить суму доначисленого налога и штраф в размере трех процентов от суммы недоплаты до подачи такой декларации. Если ошибка за прошлые периоды исправляется в текущей декларации штрафная санкция насчитывается в размере 5 % от суми недоплаты.

Якою нормою кодексу передбачено обмеження щодо перенесення збитків минулих років?

Особливості перенесення від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих звітних періодів передбачено п.3 підрозділу 4 розділу ХХ Перехідні положення Податкового кодексу України.

Якщо самостійно виявлена помилка виправляється шляхом подання уточнюючої декларації, чи потрібно заповнювати додаток ВП?

Ні, не потрібно. Додаток ВП до декларації заповнюється у разі виправлення помилок за минулі звітні періоди у декларації з податку на прибуток за поточний звітний період.

Якщо підприємство має доволі незначний обсяг доходу від діяльності, яка патентується. Чи вважається помилкою в такому випадку не подання додатку ТП (торгові патенти)?

Вважатиметься помилкою. Якщо платник займається діяльністю, яка підлягає патентуванню, то відповідно до розділу ІІІ ПКУ він зобов'язаний вести окремий облік результатів такої діяльності і відображати в декларації.

Чи вирішилось питання щодо перенесення невикористаного залишку авансових внесків з податку на прибуток з декларації за І квартал 2011 року?

Так, вирішилось. Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України» № 3609 внесено зміни до підрозділу 4 Перехідних положень, а саме, доповнено новим підпунктом, що дозволяє враховувати у декларації за звітний період невикористаний залишок авансового внеску з податку на прибуток.poltavanews.com.ua/news/online-conferences/podatkivci-rozpovili-pro-osoblivosti-podatku-na-pributok-pidpriyemstv-.aspx

19.08.2011 | назад