Новини

Податковий кодекс у запитаннях-відповідях

Портал OGO.ua публікує відповіді на актуальні питання.
 
Яка гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства з іншим підприємством на протязі дня?
Відповідно до п. 2.3 ст. 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. №637 гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами встановлена в розмірі 10000 грн. відповідно до постанови Правління НБУ 09.02.2005р. №32 „Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку”. Платежі понад зазначену граничну суму проводяться виключно в безготівковій формі. Кількість підприємств (підприємців), з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Чи враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування у складі доходу отримані штрафи, неустойки, пені та на яку дату?
Так, враховуються у звітному періоді їх фактичного отримання.

Чи потрібно подавати окремою порцією розрахунок за ф. 1ДФ на фізичних осіб, які не мають реєстраційного номеру облікової картки?
На всіх працівників, у тому числі і тих фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, подається податковий розрахунок єдиним документом (однією порцією), якщо штатна чисельність працівників на підприємстві становить до 1000 осіб. Якщо штатна чисельність працівників є більшою ніж 1000 осіб, можливе подання податкового розрахунку кількома порціями, кожна з яких являє собою окремий податковий розрахунок із своїм номером порції.

Яким чином відображати у податковому розрахунку за формою № 1ДФ суми виплат у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняні) та відпускні, нараховані та виплачені у одному звітному періоді (кварталі) за минулі або наступні звітні періоди?

У випадках, коли проводяться донарахування і виплати сум за попередні податкові періоди (місяці), зокрема, суми виплат у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняні), або нарахування відпускних за майбутні періоди, то такі суми донарахувань (нарахувань) слід відносити до відповідних податкових періодів, за які провадяться нарахування.

Чи може юридична особа - платник єдиного податку вести Книгу обліку доходів та витрат в електронному вигляді?

Ні, не можна. Суб'єкт малого підприємництва - юридична особа зобов'язана вести книгу обліку доходів та витрат на паперовому носії.

Яким чином в Книзі обліку доходів і витрат юридичної особи платника єдиного податку відображається сума транзитних коштів?
У дохідній частині Книги обліку доходів і витрат відображаються всі надходження, отримані на розрахунковий (поточний) рахунок та в касу суб'єктом малого підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), майна, включаючи основні фонди, які належать суб'єкту малого підприємництва й реалізовані у звітному (податковому) періоді, позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації, в тому числі транзитні кошти, які відображаються у колонці 5 "Позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації".

Як відобразити в податковому розрахунку за ф.1ДФ відпускні, що виплачені у звітному кварталі за періоди нарахування майбутнього звітного податкового кварталу?
У випадках коли проводяться нарахування за майбутні періоди, то такі суми нарахувань слід відносити до відповідних податкових періодів, в яких були проведені нарахування та виплати.

За якою ознакою доходу відображається в податковому розрахунку за ф. № 1ДФ сума оподатковуваного доходу, яка виплачується фізичною особою-підприємцем згідно з цивільно-правовими договорами та не пов’язана з їх господарською діяльністю?
Сума оподатковуваного доходу, яка виплачується фізичним особам – підприємцям та не пов’язана з їх господарською діяльністю, відображаються у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ під ознакою доходу "102".

Яким чином заповнюється графа 4 податкового розрахунку за ф. № 1ДФ, якщо сума ПДФО перераховується до бюджету у наступному місяці одночасно із виплатою заробітної плати, але цей місяць відноситься до іншого звітного податкового кварталу?
Сума податку, що перераховується у встановлені терміни до бюджету у наступному місяці, повинна бути відображена в податковому розрахунку за ф. № 1ДФ за той період у який входить попередній місяць, за який здійснено перерахування податку. Наприклад, до графи 4 податкового розрахунку за I квартал входить сума податку за січень, яка нарахована у січні та перерахована у лютому, за лютий (нарахована у лютому та перерахована у березні), за березень (нарахована у березні та перерахована у квітні).

ogo.ua/articles/view/2011-08-26/29849.html

26.08.2011 | назад