Новини

Новації адміністрування податкового боргу і перевірок: інформаційний лист ДПС №2/2022

ДПС оприлюднила інформаційний лист № 2/2022: Нововведення Закону України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень»  Частина 2. Адміністрування податкового боргу, перевірки.

В листі продовжується розгляд нововведень, запроваджених Законом № 1914-IX, зокрема ви дізнаєтеся про:

зміни, що стосуються прав та повноважень учасників податкових правовідносин;

зміни, що стосуються процедури стягнення податкового боргу;

зміни щодо процедур податкового контролю;

зміни щодо процедури судового розгляду податкових спорів;

зміни щодо застосування РРО/ПРРО та ведення обліку товарів.

У листі пояснили, за яких умов до керівника юридичної особи може застосовуватись тимчасове обмеження в праві виїзду за межі України. Таке обмеження може застосовуватися до керівника платника податків-боржника за наявності у такого платника податків податкового боргу, для якого виконуються дві умови одночасно:

сума податкового боргу перевищує 1 мільйон гривень, та

цей податковий борг не був погашений протягом 240 календарних днів з дати вручення платнику податків податкової вимоги.

Разом із тим виключенням у застосуванні цього інструменту є: існування зобов&39;язання держави щодо повернення боржнику помилково та/або надміру сплачених ним грошових зобов&39;язань, бюджетного відшкодування податку на додану вартість, загальна сума непогашеної заборгованості держави перед боржником дорівнює або перевищує суму податкового боргу такого боржника.

Наявність такого факту згідно вимог Закону № 1914 є підставою для підготовки документів для звернення до суду з поданням про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду керівника за межі України. При цьому, згадана непогашена заборгованість держави перед платником податків включає як загальнодержавні податки та збори (в тому числі бюджетне відшкодування податку на додану вартість), так і місцеві податки.

Яким чином керівник зможе дізнатись про застосування обмеження?

З метою інформування керівника платника податків-боржника про застосування щодо нього тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України передбачається ведення Реєстру керівників платників податків-боржників, який буде публічним. Цей Реєстр буде оприлюднюватись на офіційному вебпорталі ДПС. Реєстр наповнюється відомостями, зокрема про прізвище, ім&39;я, по-батькові (за наявності) такого керівника, назву та реєстраційний код платника податків, реквізити судового рішення, суму податкового боргу, початок та закінчення (із зазначенням підстави) тимчасового обмеження.

Коли закінчується тимчасове обмеження у виїзді?

Підставами для закінчення дії тимчасового обмеження у праві виїзду керівника платника податків-боржника за межі України є:

погашення податкового боргу у сумі, зазначеній у рішенні суду;

отримання у встановленому законодавством порядку інформації про зміну керівника боржника;

отримання рішення суду про відкриття провадження у справі про банкрутство такого боржника.

03.02.2022 | назад